Menstruacinė taurelė: vis dar moterų nepažinta ar įveikusi sąmoningumo barjerą?

Fair Squared Intymi higiena Lunette Menstruacinės taurelės

Intymi higiena moterims itin svarbi. Ypač – menstruacijų laikotarpiu kiekviena ieško kuo patogesnių higienos priemonių, kad lengviau išgyventų šį laiką. Dabar vis dažniau kaip alternatyvą higieniniams įklotams moterys renkasi menstruacines taureles, tačiau jos vis dar apipintos mitais ir kartais moterų yra nepelnytai nuvertinamos. Argumentas – žmones baugina tai, kas nauja. Bet ar tikrai? Ar žinojote, kad menstruacinė taurelė tuoj skaičiuos šimtmetį, nes yra sukurta 1930 metais?

Mada ar pranašumas?

Nors pastaruoju metu menstruacinės taurelės įgyja vis daugiau moterų pasitikėjimo ir kopia į aukštumas, dalis moterų vis dar mano, kad tai – mados dalykas. Kaip ir zero waste tema. Bet ar tikrai tai, kas naudinga gamtai ir mums patiems yra tik mada ir komercija? Panašu, kad ypač jaunoji karta perkopė sąmoningumo barjerą ir įgijo reikiamų žinių, todėl nebesibaimina išbandyti ir naudoti to, kas yra tikrai naudinga.

Vis labiau suprantant kaip žmonija teršia aplinką, ėmus mažinti suvartojamus plastiko kiekius, į savo kasdienybę įtraukus kuo daugiau natūralumo ir daugkartinių produktų, atsakingai vartojant, kelią pradėjo skintis ir menstruacinės taurelės.

Visų pirma, tai ekologiška ir tvari priemonė, naudojama ilgą laiką. Ji ne tik mažina atliekų kiekius, bet ir sutaupo krūvas pinigų, mat žiūrint į tai, kiek kainuoja menstruacinės taurelės, kurios gali tarnauti net ir penkerius metus, ir kiek pinigų moterys išleidžia tamponams bei higieniniams įklotams, nesunku paskaičiuoti finansinę naudą. 

Vis dar nepažinusioms ir negalinčioms tinkamai vertinti menstruacinių taurelių pranašumo, galima pateikti svarbiausius „už“ argumentus. 

Nauda ne tik piniginei, bet ir sveikatai bei laisvalaikiui

Kad ir kokiais mitais seniau buvo apipintos menstruacinės taurelės, jie žaibišku greičiu sklaidosi. Visų pirma, be aplinkos ir finansinės naudos, kiekvienas žiūrime savo sveikatos. Menstruacinės taurelės pagamintos iš natūralių medžiagų, jos ne sugeria, o surenka kraują ir visiškai nedirgina, kaip tai gali daryti higieniniai tamponai. 

Dar vienas didelis privalumas gyvenančioms aktyvų gyvenimą ar dirbančioms darbą, kur sunku dažnai pasirūpinti higiena, menstruacinė taurelė gali būti neišimama iki 12 valandų. Žinoma, tai priklauso nuo menstruacijų intensyvumo ir tinkamo pasirinkimo. Pavyzdžiui menstruacinė taurelė „Fair Squared“  gali būti nuo S iki XL dydžio, tad jums reikės pasirinkti tinkamą pagal talpos, ilgio ir skersmens parametrus, savo kūno tipą bei menstruacijų gausumą.

Taurelė netrukdo maudytis jūroje ar baseine, o juk taip svarbu per menstruacijas nesustabdyti savo gyvenimo. Dėl menstruacinės taurelės lankstumo, elastingumo ir patogumo, galima sportuoti sporto klube, leistis į keliones ir žygius. Taurelė puikiai prisitaiko prie makšties sienelių, todėl yra nejuntama. Nors ji nereguliuoja menstruacijų intensyvumo ir nemažinau to laikotarpio skausmo, tačiau neišbraukia visos savaitės iš jūsų aktyvaus mėnesio gyvenimo.

Dar vienas gajus mitas, kad jas sudėtinga naudoti, todėl moterys vis dar bijo pabandyti. Tai nėra tiesa. Procesas labai primena tampono įsidėjimą. Menstruacinės taurelės priežiūra taip pat nėra sudėtinga. Išpylus jos turinį tereikia praskalauti vandeniu. 

Ragina rinktis sąmoningai

Jei sunku kliautis vien tik kitų moterų rekomendacijomis ar prekybininkais, galima klausyti medikų. Vis daugiau jų įvairiuose moksliniuose straipsniuose prabyla apie menstruacinių taurelių naudą. Gydytojai, kalbėdami apie medicinines taureles, atkreipia dėmesį tik į vieną dalyką – sąmoningumą. 

Net neabejojama, kad menstruacinės taurelės yra saugios ir patikimos, tačiau reikia pasirinkti ir patikimą pardavėją. Labai svarbu, kad taurelės gamintojas turėtų sertifikatą, taip pasirinksite patikimą naudoti ir kokybišką produktą. 

Specialistai skatina atkreipti dėmesį ir nesirinkti populiariuose, pigiuose užsienio internetiniuose puslapiuose pardavinėjamų gaminių, kurie gali atnešti daugiau žalos nei naudos ir taip sugriauti pirmąją pažintį su produktu. Verčiau rinktis šiek tiek brangesnę, tačiau kokybišką, natūralią ir jūsų organizmui draugišką priemonę.

Sužinoti daugiau apie menstruacines taureles.


Naujesnis įrašas


Rašyti komentarą

Turėkite omenyje, kad prieš paskelbiant komentarus, jie turi būti patvirtinti