Tvarumas, asmeninė higiena ir ekonomiškumas: ar tai suderinama?

Bambaw Estere Tvari higiena

Ar kada susimastėte, kiek šiukšlių, pakuočių, plastiko atliekų lieka vien dėl to, kad žmonės rūpinasi asmenine higiena? Parduotuvių lentynos vilioja lyg saldainiais įpakuotais muilais, dailiose, išmargintose plastikinėse talpose supilstytais šampūnais, o tiesa ta, kad tokios prekės dažniausiai ir sudėtyje būna „pasipuošusios“ visa puokšte cheminių sudedamųjų dalių, ką jau kalbėti apie pakuotės netvarumą. Rodos, sukamės užburtame rate, norime būti ir švarūs, gražūs, tačiau ir atsakingi prieš save bei žemę. Ar tai įmanoma suderinti? Tikrai taip. Ir tai nėra brangu.

Tvarumo pradžia slypi detalėse

Apsidairykite savo vonioje. Kiek plastikinių pakuočių ir higienos reikmenų matote? Kiekvieno namuose jų dar labai daug, tačiau daugumą jų tikrai galima pakeisti tvariomis. Pradėkime nuo to, jog kiekviena moteris kas vakarą nusivalo kosmetines priemones. Tam reikia nei daug, nei mažai – vienkartinių vatos padelių, aišku supakuotų į plastiką, micelinio vandens plastikiniame buteliuke. O ar kada susimąstėte, kaip tai kenkia veidui ir kokį kiekį šiukšlių paliekate po savęs?

Yra ir geresnis, pigesnis bei tvaresnis sprendimas. Vis daugiau moterų makiažui valyti renkasi daugkartines priemones, kurioms tereikia vandens. Pavyzdžiui daugkartiniai makiažo valymo padeliai „Cool&Mellow“  pagaminti iš medvilnės ir bambuko, yra švelnūs,  skalbiami, daugkartinio naudojimo, nereikalaujantys papildomų priemonių, todėl puikiai pasitarnauja ne tik odai, bet ir kovoje su atliekų mažinimu. 

Priemonės gali būti ne tik buteliukuose

Tęsiant vonios reviziją, galime keliauti prie įprastų kasdienių priemonių. Čia galima būtų imti pavyzdį iš mūsų senelių. Greičiausiai net ir dabar pas savo senolius rasite padėtą kieto muilo gabalėlį, o ne skystą muilą su dozatoriumi plastikinėje talpoje. 

Mūsų jau įprastas skystas muilas nėra pats geriausias pasirinkimas ne tik dėl plastikinės talpos, tačiau ir dėl jame esančio natrio (sodium) sulfatų bei kvapiklių, kurie, šiais laikais itin dažnai plaunant rankas, jas sausina. 

Būtent todėl žymiai sveikiau ir tvariau yra rinktis kietąjį muilą, kuris dabar gaminamas natūraliai, papildytas aliejais, arbatmedžiu, o kvapnumas išgaunamas naudojant kavą ar gėlių žiedlapius. Tokie muilai tarnauja ilgiau, yra sveikesni, o taip pat ekonomiškesni.

Lygiai taip pat kaip kietąjį muilą, galima rinktis ir kietąjį šampūną  ar kondicionierių. Jo sudėtyje nėra jokių sintetinių dažiklių, kvapiklių ar konservantų. Įprastų šampūnų sudėtyje yra iki 80% vandens ir tik į 20% sudėties įeina plaunamosios medžiagos. Kietųjų šampūnų sudėtyje nėra vandens, todėl mokame tik už natūralias plaunamąsias ir kondicionuojančias medžiagas, kuriose nėra jokio plastiko. Tokie šampūnai tausoja aplinką bei plaukus nuo parabenų, o mitas, kad šie šampūnai brangūs, pastaruoju metu visiškai paneigtas. Tvarų, naudingą ir aukštos kokybės gaminį galima įsigyti neišleidus nei dešimties eurų.

Tvarios skutimosi priemonės – ekonomiškos taršos mažintojos

Nuo keletą kartų per dieną naudojamų priemonių keliaukime prie šiek tiek mažiau naudojamų, bet taip pat labai svarbių. Prekybos centruose tikrai gausus vienkartinių skustuvų pasirinkimas. Tačiau ar tikrai reikia taip permokėti ir kaskart išmesti vos keletą minučių panaudotą daiktą? 

Be to, kad daugkartiniai metaliniai skustuvai „Bambaw“  yra ilgaamžiai, jie nėra brangūs, dažniausiai parduodami su higieniškai laikyti ir prižiūrėti skirtais stovais. Tokie skustuvai nerūdija, jiems lengva rasti keičiamus peiliukus, o didžiausias privalumas yra ne tik taršos mažinimas, tačiau ir kokybiška depiliacija, mat naudojant tokio tipo skustuvus įauga mažiau plaukelių, mažiau dirgina ir beria odą. 

Atsisakę bent dalies vienkartinių, plastikinių ar nenatūralių higieninių priemonių, atsisakote daug kartų permokėti, gyventi netvariai, o kartu pareiškiate rūpintis savo oda bei sveikata.


Senesnis įrašas Naujesnis įrašas


Rašyti komentarą

Turėkite omenyje, kad prieš paskelbiant komentarus, jie turi būti patvirtinti